Efekty BOSS – aký zvuk má efekt XY?

Zdieľať

Efekty pre gitary a basy – pedále, šlapky, krabičky – všetky tieto názvy označujú zariadenia na skrášlenie či zoškaredenie zvuku elektrickej aj elektroakustickej gitary a basgitary. Takýto “efekt” máva často podobu na podlahe položenej tehličky s prepínačom na vrchnej strane, ktorý hráč stláča nohou – keďže ruky má zamestnané inde.

Skúsenosť je najlepší učiteľ a tak bude najlepšie vypočuť si ako hrajú efekty BOSS rovno spoza počítača – na to slúži tento virtuálny pedalboard BOSS (otvorí sa na novej karte prehliadača).

Pre orientáciu v cenách odkaz na gitarové efekty BOSS prípadne na všetky produkty BOSS na www.bigmusic.sk/BOSS

7 x otázka k článku “Efekty BOSS – aký zvuk má efekt XY?”

 1. janj píše:

  Dobry den,
  Mám takýto multiefekt:
  http://www.youtube.com/watch?v=ICYPo2PgN_I

  no neviem či mi budete vedieť pomôct, totiž ide o problém s ukladaním nahrávok na SD kartu. Efekt berie 1-2GB karty, ja mám 2 GB…no nechápem prečo mi nechce načítať, ked sa snazim anhravku na kartu ulozit efekt sa mi celý reštartuje..neviem kde môže byt chyba…

 2. tím Hudobnej poradne píše:

  Dobrý deň,

  čo by mohlo pomôcť je skúsiť znovu naformátovať SD kartu podľa návodu, bod 2.1. Ak by to ani tak nešlo, skúste inú SD kartu.

  Váš tím Hudobnej poradne BIG MUSIC – predaj hudobných nástrojov

 3. --- píše:

  dobry den.

  chcem sa spytat naco su v efekte boss ns2 noise supressor az 2 otvory na adapter. Jeden out druhy in?
  A nevadi ked sa na napajanie gitarovych krabiciek nepouzivaju adaptery urcene vyrobcom, pripadne aky by to malo neziaduci vplyv na kvalitu signalu?
  Cital som, ze napr 1000 mA multiadapterom sa da napajat az 7 efektov alebo aj 8. Ako je to mozne, ked jedna krabicka ma odber az 300 mA?
  Mam 1000 mA obycajny adapter, ktory v pohode utiahne 2 krabicky, no tretiu uz nechcem riskovat. Mohla by zhoriet, alebo by to efekt nevydrzal?

 4. tím Hudobnej poradne píše:

  Dobrý deň,

  Boss NS-2 Noise Suppressor má okrem vstupu na napájanie adaptérom 9V DC IN aj výstupnú zdierku 9V DC OUT, ktorá je paralelne spojená s DC IN. To umožňuje pripojiť kábel PCS-20A a tak napájať ďalšie efekty z jediného zdroja / adaptéra.

  Samozrejme, zdroj musí byť dostatočne silný, aby nezhorel. Výrobca predpisuje pri použití adaptéra PSA maximálny prúd 200 mA, takže odbery jednotlivých efektov treba spočítať – NS-2 má odber 20 mA.

  Na napájanie efektov sa bežne používajú adaptéry od iných výrobcov, ak je adaptér kvalitný, na kvalitu signálu to nemá žiadny vplyv. Tu však pripomenieme, že šetrenie na adaptéri je šetrenie na nesprávnom mieste, pretože ak sa zariadenie ešte v záruke pokazí, výrobca prípadnú reklamáciu nemusí uznať.

  Efekty BOSS majú odber bežne od 10 do 90 mA, krabička s odberom 300 mA – to si už pomaly pýta vlastný napájací adaptér. Ak adaptér preťažíte, krabičkám sa nič nemusí stať, ale adaptér zhorí.

  Váš tím Hudobnej poradne BIG MUSIC – predaj hudobných nástrojov

 5. Stano píše:

  Mán gitarový multiefekt Boss GT-100v2. Nedarí sa mi hopripojiť na počítač Windows 7. Nedá sa nainštalovať ovládač. Môže mi niekto v tomto poradiť ?

 6. Marián píše:

  zdravím, potreboval by som radu .spravne uloženie efektov v pedalboarde.
  Mam:
  Boss digital delay DD6,
  Boss super chorus CH-1,
  Boss Metal zone mt2,
  Boss noise suppressor NS-2,
  MXR M-151 distortion,
  ladička fender PT 10,
  prepinač Fender ABY, na dve gitary,
  Wah Pedal VOX V847A,
  volume pedal boss FV-500L stereo.

 7. קידום אתר בגוגל píše:

  A good SEO marketing is usually wanted to your site by way of
  a professional company. You can create links in keywords because internet
  search engine gives importance in anchor text.
  We recommend an exhaustive testing from the application before it
  is put to real ensure that you business goes continue
  to exist it.

Chcem sa opýtať / Chcem odpovedať:


Highslide for Wordpress Plugin