Hudobne nastroje – nakupujete za najnižšie ceny?

Hudobne nastroje sa v obchodoch predávajú za ceny, uvedené na cenovkách pri tovare. Viete, odkiaľ sa tieto ceny vlastne berú? Viete o tom, že tieto ceny sú len návrhy? Ešte raz – viete o tom, že nemusíte zaplatiť toľko, koľko si obchodníci pýtajú?

Nech sa už obchodník tvári ako chce – ceny na cenovkách sú len návrhy. A tieto návrhy môžete prijať – ale nemusíte. Ak ich prijmete, je to vaša vec. Vlastne nie, ak tieto návrhy prijmete len tak, je to chyba.

Keď kupujete na e-shope hudobné nástroje, vždy je tam možnosť vypýtať si nižšiu cenu – väčšinou treba napísať, kde ste tovar našli za nižšiu cenu a obchodník, ak chce urobiť obchod, predá vám tovar za túto zníženú cenu.

Ale to nie je jediná možnosť. Keď nakupujete drahšie hudobné nástroje, vôbec nemusíte dokazovať, že inde vám ich predajú lacnejšie.

Proste na návrh ceny obchodníka dajte svoj protinávrh.

Ešte raz – vôbec neriešte, koľko tovar stojí. Zavolajte / napíšte do obchodu a povedzte obchodníkovi, koľko ste ochotní zaplatiť. Nasaďte do telefónu kamennú tvár a trvajte na svojom. Vy máte čas. Obchodník čas nemá. Uvedomte si, že obchodník potrebuje to, čo máte vy vo svojom vrecku. Teda vaše peniaze. A potrebuje ich hneď, aby mohol nakúpiť ďalší tovar.

Teraz, keď už viete o tejto svojej výhode, nakupujte na e-shopoch hudobné nástroje vždy za najnižšiu cenu.

Pred každým nákupom si overte ceny na internete a zistite si najnižšiu cenu, za ktorú sa hudobný nástroj predáva.

A potom – stručne povedané – vypýtajte si od obchodníka lepšiu cenu. Možno obchodník nebude súhlasiť hneď a bez výhrad, ale cena, na ktorej sa nakoniec dohodnete bude určite lepšia ako bol návrh na cenovke.

Vypýtajte si najlepšiu cenu aj na www.bigmusic.sk

Váš tím Hudobnej poradne BIG MUSIC – predaj hudobných nástrojov

Jedna otázka k článku “Hudobne nastroje – nakupujete za najnižšie ceny?”

  1. Andrej píše:

    Chcem sa opytať. Prosim vas aka ustna harmonika je najlepšia na ludove piesne. Dakujem

Chcem sa opýtať / Chcem odpovedať:


Highslide for Wordpress Plugin